مشاوره حقوقی ارومیه

مشاوره حقوقی ارومیه

آنچه از مشاوره حقوقی در ارومیه نیاز است بدانید.

مشاوره حقوقی ارومیه

قبل از مطالعه این مطلب پیشنهاد می شود تمامی نکات ضروری را با مطالعه موضوع مشاوره حقوقی بدانید.

مشاور حقوقی ارومیه کسی است که با تحصیلات کارشناسی و بالاتر از آن بر پایه قوانین و با تسلطی که بر مقرارت و اصول حقوقی دارد به افراد سازمان ها و شرکت ها مشاوره و کمک می کند.مشاوره حقوقی توسط آزمونی که مرکز امور مشاوران حقوقی قوه قضاییه برگزار می کند جذب می شود.
در مورد مشاوره حقوقی در ارومیه چیزی که مهم است تسلط او به قوانین و تجربه و تبحر اوست و اینکه قدرت تجزیه و تحلیل مسائل را داشته باشد. امروزه مراجعه به مشاوره حقوقی امری بسیار مهم است. زیرا می تواند از بروز مشکلات بزرگ و عدیده جلوگیری کند یا در مواردی از حاد شدن قضیه جلوگیری به عمل آورد.
در کل هر نوع مشاوره ای که به مسائل قضایی به نوعی ربط دارد من جمله مشاوره در مورد مسائل خانواده، حقوقی، تنظیم دادخواست، مسائل کیفری و غیره در صلاحیت مشاوره حقوقی ارومیه می باشد.

ویژگی های مشاور های حقوقی در ارومیه

مشاور حقوقی در ارومیه با توجه به اینکه نسبت به قوانین حقوقی باید تسلط کافی داشته باشد در عین حال باید مورد اطمینان باشد. در مقابل مشکل مراجعه کنندگان احساس مسئولیت داشته باشد و طوری رفتار کند گویا موضوع پیش آمده، مشکل خودش می باشد. وی باید با احاطه کامل بر اصول حقوقی به موقع بتواند درست ترین تصمیم ممکن را بگیرد تا خدایی ناکرده مشتری متحمل ضرر و خسارت نشود. که این یکی از نکات مهم در مشاوره حقوقی ارومیه می باشد

مشاور حقوقی خوب در ارومیه

یک مشاور حقوقی خوب در ارومیه سعی می کند واقعیت قضیه را به زبان بسیار ساده و خودمانی برای مشتری توضیح دهد چون همانگونه که می دانیم درک زبان حقوقی برای خیلی از مراجعه کنندگان سخت و دشوار است و اگر وی عین متن قانون را برای مشتری بخواند، شاید درک مسئله برای مشتری کمی نامفهوم و گنگ شود.
همچنین یک مشاور حقوقی خوب باید راستگو باشد و بدون جانب داری و تعصب در نهایت بی طرفی با موضوع برخورد کند و نباید بر خلاف واقع مشتری را امیدوار کند و به دروغ قول 100% و تضمینی ندهد. چون وقتی کسی مشاوره حقوقی را انتخاب می کند به او اعتماد میکند و براساس حرف های او هزینه هم می کند و تصمیم کلی خود را براساس آنچه مشاور بگوید میگیرد. پس در انتخاب مشاور باید نهایت دقت و آگاهی و ظرافت را بکار بست. چون نقش تعیین کننده در آینده موضوع مورد بحث دارد. مشاوره حقوقی خوب در ارومیه باید از قدرت فن بیان بالایی برخوردار باشد تا بتواند طرفین را براحتی متقاعد سازد.
اولین و اصلی ترین مشخصه ای که درباره مشاور حقوقی خوب در ارومیه باید مدنظر داشته باشید، امانتداری اوست. اگرچه بیشتر مشاورین این صفت را دارا هستند اما تعداد کمی از آنها اینگونه نیستند و شما باید از آنها اجتناب کنید. هرچند این مورد اختیاری است ولی در صورت صلاحدید مشاور و تشخیص خوب نبودن وضع مالی موکل، می تواند به وی خدمات مشاوره حقوقی رایگان ارومیه ارائه کنید.

مشاور حقوقی خوب در ارومیه

آیا به مشاوره حقوقی ارومیه نیاز دارید؟

مشاوره حقوقی ارومیه

این روزها به هر دلیلی مردم شکایت کرده یا از آنها شکایت می شود، چه به شما ظلم شود و چه اینکه به اشتباه متهم شوید یک مشاور خوب در ارومیه می تواند در جهت سهولت زندگی شما تلاش کند. از مشاوری که به شما نوید یک پیروزی آسان در دادگاه را می دهد، دور شوید. زیرا مشاوری که به نظر بیش از حد اعتماد به نفس دارد ممکن است به شما دروغ بگوید.
سعی کنید از کلیه تعاملاتی که با مشاوره حقوقی در ارومیه دارید یک سابقه کتبی داشته باشید تاریخ و زمان و همچنین مباحثی که در مورد آن بحث کردید را هم بنویسید که اگر بعدا شما و مشاور در مورد گفته ها یا کارهای انجام شده در پرونده اختلاف نظر داشته باشید ممکن است مفید باشد.
مشاور حقوقی در ارومیه می تواند به وضوح در مورد نقش خود در پرونده برای شما توضیح دهد اینکه چه مدارکی را ارائه خواهد کرد و با توضیح دادن همه مراحل شما از جریان امر آگاه شده و خیالتان از روند کار راحت می شود.
مشاوره حقوقی ارومیه می تواند در مورد هزینه های دادرسی پرونده، شما را مطلع کند چون محاسبه این هزینه ها برای شما کمی پیچیده و سخت است. شما می توانید تمام نگرانی هایی که از مسائل حقوقی خود دارید با او مطرح کنید چون به راحتی درصدد حل آن برمی آید. بنایراین مشاوری را انتخاب کنید که بتوانید به او اعتماد کنید و با او راحت باشید.

اهمیت مشاوره حقوقی ارومیه

شاید بعضی ها پیش خود فکر کنند به کارگیری مشاوره حقوقی در ارومیه هزینه بر باشد اما واقعیت امر طور دیگری است. در واقع در بلندمدت او می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند. اگر شما با یک مشکل حقوقی روبرو شده اید، بهترین کار این است که سریعا یک مشاور حقوقی متخصص در ارومیه پیدا کنید زیرا اگر خودتان بخواهید بتنهایی نماینده خود شوید، ممکن است ناخواسته برخی از قوانین را زیرپا بگذارید.
تجربه ثابت کرده آنها بهترین روش برای کنترل وضعیت شما را می دانند و در نتیجه شانس بیشتری برای نتایج مثبت را دارید. مشاور حقوقی ارومیه می تواند به شما در پیروزیتان کمک بسیاری بکند.

مشاوره حقوقی ارومیه همچون متخصصی حرفه ای با مسئله شما برخورد می کند و تمام موضوع را برای شما تجریه و تحلیل می کند و تصمیمی که می گیرد بسیار حیاتی است چون شما هم مطابق آن رفتار می کنید. او کسی است که براحتی با مشکل شما کنار می آید و سعی می کند ارتباط خوبی با شما برقرار کند. شما هم به مهارتهای حرفه ای او نیاز دارید.
مراجعه کننده حتی اگر مسائل حقوقی پرونده خود را بداند باز هم باید با مشاور خود مسائل را مرور کند و هر آنچه به ذهنش خطور می کند از او بپرسد. چون او تنها کسی است که پرونده مشتری خودش را بخوبی درک می کند.
افراد در مشاغل و اصناف مختلف بطور منظم روزانه با افراد حرفه مشاور حقوقی ارتباط برقرار می کنند. مثلا کسی بخواهد برای شرکت خود اساسنامه تهیه کند، این کار فقط و فقط با کمک مشاور حقوقی انجام می شود. در واقع او کسی است که می تواند نوید موفقیتی باشد که آرزوی آن را دارید.

اهمیت مشاوره حقوقی

مشاوره خانوده در ارومیه

مشاور حقوقی خانواده با مشاوره روانشناسی فرق میکند در مبحث اول از دید قانونی به مسائل نگاه می کند. حرف اول و آخر را قانون می زند. اما مشاوره روانشناسی توسط متخصص روانشناسی بر نحوه عملکرد افراد و روابط عاطفی بین آن ها و نگرانی های عاطفی و روانی و جنبه های مختلف زندگی افراد را مورد بررسی قرار می دهد.

مشاوره خانواده ارومیه

مشاوره خانواده ارومیه و نفقه

وقتی افراد با یک سری مشکلات خانوادگی روبرو می شوند چون هیچ گونه تجربه ای در این زمینه نداشته اند، از طرفی فکر و ذهنشان درگیر مشکل پیش آمده است از طرفی هم نمی دانند چگونه مشکلاتشان را حل کنند. بعنوان مثال طبق قانون در صورت تمکین شوهر پرداخت نفقه زن بر عهده اوست. حال زنی علی رغم انجام تمام تکالیف زناشویی و تمکین شوهر با وجود عقد نکاح دائم، اما شوهرش باز هم هیچگونه نفقه ای به او پرداخت نمی کند، در این صورت با مراجعه به مشاور خانواده در ارومیه وی می تواند زن را از وجود حق قانونی اش مطلع کند و با تنظیم دادخواست نفقه از دادگاه، شوهر را ملزم به پرداخت نفقه کند. و حتی در شدیدترین حالت اگر باز هم شوهر نفقه همسرش را نپرداخت مشاور حقوقی به او کمک میکند و مطلع می کند که از طریق دادگاه زن میتواند اختیار طلاق داشته باشد. برای صرفه جویی در وقت خودتان هم می توانید از مشاوره حقوقی تلفنی ارومیه استفاده کنید.

مشاوره خانواده ارومیه و حق طلاق

خانمی که 4 سال است شوهرش غائب و مفقود الاثر است و در این مدت زمان هیچ خبری از حیات شوهر به دستش نرسد. مشاور حقوقی به او کمک می کند تا دادخواست تنظیم و تقدیم دادگاه کند. قاضی هم در صورت اثبات آن به طور غیابی حکم طلاق همسرش را صادر میکند. که در اینصورت زن بعد از طلاق غیابی باید عده وفات که همان چهار ماه و ده روز است باید نگه دارد. البته حالات مختلف بسیاری وجود دارد که با مشاوره حقوقی ارومیه بر آن ها واقف می شوید.

مشاوره خانواده ارومیه و سهم الارث

وقتی خانمی که دارای اولاد از همسرش است، در صورت فوت همسرش، زن می تواند مالک ثمن یا یک هشتم اموال شوهرش شود. که در اینجا هم مشاور حقوقی همچون فرشته نجات به داد شخص می رسد و او را از وجود حق قانونی اش آگاه کرده و در رسیدن به حق و حقوق قانونی اش به او کمک می کند.

مشاوره خانواده ارومیه و مهریه

در زمینه مهریه هم بار دیگر مشاور حقوقی خانواده از اهمیت بسزایی برخوردار است. مثلا خانمی که عقد نکاح دائم او بدون ذکر و تعیین مهریه واقع شده است. شاید در وحله اول این خانم فکر کند دیگر کار از کار گذشته و مهریه ای به او تعلق نمی گیرد و از این بابت زانوی غم بغل کند. در حالی که قانون منصف مدنی کوچکترین حق و حقوق را از قلم نینداخته است. در اینجا خودش طبق شرط و شروطی تعلق مهریه به زن را واجب می داند.

مطمئنا هستند کسانی که از این قانون بی خبرند و چه بسا تا آخر عمر هم از آن اطلاع پیدا نکنند. چون معمولا وقتی اشخاص با چنین مشکلاتی روبرو می شوند به جای پناه بردن به دامن قانون و یاری خواستن از مشاوره حقوقی ارومیه اکثرا به اشخاصی که هیچ گونه اطلاعات حقوقی ندارند مراجعه می کنند و در نتیجه حقوق آنها پایمال می شود و این بسی دردناک است.

مشاور حقوقی خانواده

مشاوره خانواده ارومیه و حضانت فرزندان

مشاوره حقوقی حضانت

همانطور که می دانیم تا زمانی که زن و شوهر با هم زندگی می کنند و طلاق نگرفته اند، حضانت فرزندان هم حق و هم تکلیف ابوین است. اما در صورتی که زن و شوهر از هم طلاق بگیرند قضیه فرق می کند که طبق قانون مدنی در صورت طلاق، حضانت اولاد اعم از پسر یا دختر تا سن هفت سالگی با مادر است. بعد از این مدت حضانت آنها تا سن بلوغ با پدر است. مشاوره حقوقی ارومیه بیان می کند که قانون سن بلوغ را برای دختر نه سال تمام و برای پسر پانزده سال تمام می داند. قانون بعد از سن بلوغ این حق را به اولاد داده است که خودشان در مورد اینکه با پدر یا مادر خود زندگی کنند، تصمیم بگیرند. در حال که شاید مادری از این حق قانونی خود بی اطلاع باشد و برای رسیدن به اولاد خودش چه بسا از راه خلاف وارد شود و مرتکب جرم شود.
برای مثال شاید مادری اقدام به دزدی بچه اش که کمتر از 7 سال است، نماید و با شناسنامه جعلی او را به خارج از کشور ببرد. در حالی که این مادر اگر در همان ابتدا از قانون مربوط به حضانت اولاد اطلاع داشت، شاید مرتکب جرم نمی شد.
در اینجا باز هم مشاوره خانواده خوب می تواند همچون چراغ روشنی راه را به موکل خود نشان داده و مانع بیراهه رفتن موکلش شود و او را از دردسرهای آینده برحضر دارد. مواردی چون نکاح، طلاق و انواع آن، فسخ نکاح، نفقه، مهریه، حضانت فرزند، تمکین، نشوز، اثبات نسب، اعسار و … همه و همه از مواردی هستند که مشاور خانواده به آنها تسلط دارد.

نتیجه گیری

شایان ذکر است آقای جعفر صادق دادگر متخصص در مشاوره حقوقی ارومیه که از قدرت فن بیان بالایی برخوردارند و با تسلط کامل بر قوانین و مقرارت حقوقی و تجربه وافری که دارند موجبات موفقیت شما را در رساندن به هدف مورد نظر تسهیل می کند.
در صورت تمایل از طریق فرم زیر درخواست مشاوره حقوقی رایگان خود را ثبت کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.