وکیل ارومیه

وکیل ارومیه

آنچه از وکالت در ارومیه نیاز است بدانید.

وکیل ارومیه

قبل از مطالعه این مطلب پیشنهاد می شود تمامی نکات ضروری را با مطالعه موضوع وکیل بدانید.

انتخاب وکیل ارومیه دارای چه مزیت هایی می باشد؟ با توجه به مرکز استان بودن ارومیه و تجمع جمعیت در آن نسبت به سایر شهرهای استان آذربایجان غربی و رقابتی بودن فضا، وکلا سعی در ارائه خدمات در بالاترین سطح می باشند. حال اگر کمی دایره تمرکز خودمان را محدودتر کنیم و در بین وکلای ارومیه، وکیلی که دانش حقوقی بالا و تجربه زیادی داشته باشد و همچنین تا حدی قابل اعتماد باشد که بتوان پرونده های حقوقی و کیفری خود و عزیزان خود را به وی تسلیم کرد، نام آقای جعفر صادق دادگر بهترین وکیل ارومیه می درخشد.

جستجوی بهترین وکیل در ارومیه

با توجه به اینکه در شهر ارومیه با تعداد زیادی از تابلوهای وکیل مواجه می شویم اولین قدم در انتخاب وکیل خوب در ارومیه دانستن پایه وکیل می باشد. یعنی اینکه شهروندان بدانند که وکیل منتخبی، پایه یک است یا پایه دو و یا کارآموز وکالت. حال تفاوت پایه یک و پایه دو در چیست؟

وکیل پایه یک دادگستری ارومیه

به وکلایی گفته می شود که با مدرک کارشناسی حقوق در آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری قبول می شوند. بعد از سپری کردن دو سال کارآموزی وکالت، وکیل پایه یک دادگستری می شوند. وکیل پایه یک بدون هیچ گونه محدودیتی در تمام دعاوی حقوقی یا کیفری می تواند فعالیت کند.

وکیل پایه دو دادگستری ارومیه

به وکلایی گفته می شود که با مدرک کارشناسی حقوق در آزمون مرکز امور مشاوران حقوقی قبول می شوند. بعد از گذراندن دو سال کارآموزی وکالت، وکیل پایه دو دادگستری می شوند. بعد از گذشت دو سال از زمان اخذ پروانه و قبول شدن در آزمون دیگری پروانه وکیل پایه یک دادگستری اخذ می کنند. وکیل پایه دو حیطه فعالیت در دعاوی حقوقی و کیفری، توسط قانون محدود شده است. یعنی وکیلی که در ارومیه پایه دو دارد در محاکم کیفری فقط به جرایم تعزیری حبس کمتر از ده سال، شلاق و جزای نقدی می تواند وکالت کند. در محاکم حقوقی هم فقط می تواند پرونده های مالی کمتر از پنجاه میلیون تومان و خواسته های غیر مالی بجز اصل نکاح، طلاق، اثبات نسب و نفی نسب را وکالت کند.

بهترین وکیل ارومیه

وکیل خوب ارومیه

جعفر صادق دادگر

هر وکیل هم خوب نیست!؟ وکیل خوب ارومیه کسی است که مشکل موکل را مشکل خود دانسته و در این راستا طوری قدم بردارد که گویا این دغدغه و مشکل خودش است. لازم به ذکر است اگر در انتخاب وکیل خوب دقت نکنیم این انتخاب غلط ممکن است تبعات سنگینی به دنبال داشته باشد. همانطور که قانون اشاره کرده وکیل در دعاوی، وکیل در نتیجه نیست. یعنی مسئولیتی در قبال رسیدن به نتیجه ندارد و تضمینی از این بابت نمی دهد.

ویژگی های وکیل خوب در ارومیه

وکیل خوب در ارومیه کسی است که در مقابل موکل خود پاسخگو باشد و احساس مسئولیت بکند. از دیگر ویژگی ها امانتداری و حفظ اسرار موکل است که جایی دیگر فاش نشود. وعده و وعید دروغین به موکل ندهد و او را بیهوده امیدوار نکند. وکیل خوب نباید به طمع حق الوکاله موکل خود را به بیراهه بکشد، یعنی وارد پروسه های رسیدگی غیر ضروری نکند. همچنین از بار حقوقی بالا در امر وکالت برخوردار باشد تا بتواند بهترین راهکارها را ارائه کند و در واقع با استفاده از فنون و مهارت های خود حتی در مواردی قاضی را هم راهنمایی کند.

وکیل طلاق ارومیه

خانواده مقدس ترین نهاد جامعه است که با زحمت و تلاش فراوان ساخته می شود برای همین باید برای حفظ و نگهداری آن بسیار تلاش کرد. ولی در صورتی که زندگی برای طرفین غیر قابل تحمل شده، برای سلامتی جسمی و روحی اهل خانواده طلاق آخرین گزینه می باشد. وکیل طلاق در ارومیه برای کمک به افرادی است که در زندگی زناشویی خود به بن بست رسیده اند و تصمیم به طلاق گرفته اند. وکیل طلاق ارومیه به طرفین کمک می کند تا حق کسی ضایع نشود.
بطور کلی در قانون کشور ایران و دین اسلام حق طلاق با مرد است. ولی زن نیز تحت شرایط خاص دوازده گانه می تواند درخواست طلاق بدهد. حالت سوم نیز به توافق زن و شوهر اشاره می کند که طلاق توافقی گفته می شود. به وکیلی که به این پرونده رسیدگی می کند، وکیل طلاق توافقی می گویند. در طلاق توافقی نیز یک سری حقوق دیگر نیز در میان است که بدون مشاوره با وکیل طلاق قطعا شخص ناآگاه ضررمند می شود.
مواردی که وکیل طلاق باید بر آنها تسلط کامل داشته باشد عبارتند از:
1.مهریه
2.نفقه
3.حضانت فرزند
4.اجرت المثل

وکیل طلاق ارومیه

وکیل مهریه در ارومیه

مهریه مالی است از طرف مرد به زن داده می شود. البته نام دیگر آن قرض یا صداق می باشد. به محض وقوع عقد نکاح، زن مالک مهریه می شود.در ارومیه وکیل طلاق به طرفین گوشزد می کند که استقرار آن منوط به وقوع نزدیکی می باشد. به این معنی که تا زمانی که نزدیکی صورت نپذیرد زن فقط مالک نصف مهریه می باشد اما بعد از نزدیکی مالک تمام مهر می شود.

وکیل مهریه ارومیه می داند مهریه با توجه به انواع مختلف طلاق شرایط متفاوتی دارد:
1. اگر طلاق از طرف مرد باشد باید تمام مهریه زن را پرداخت کند.
2. اگر طلاق از زن باشد زوجه باید در قبال مالی که به شوهر می دهد طلاق بگیرد که در اکثر موارد زوجه مقداری از مهریه اش را بذل و بخشش می کند.
3. اگر طلاق توافقی باشد پرداخت مهریه بستگی به توافق طرفین دارد.
شایان ذکر است که قانون مدنی همیشه نگاهی منصفانه به زن و مرد داشته، اگر مردی توانایی پرداخت مهریه همسرش را نداشته باشد، وکیل به او کمک می کند طبق قانون دادخواست اعسار را به دادگاه تقدیم کند که در این صورت اگر مرد بتواند ثابت کند توانایی پرداخت مهریه را ندارد دادگاه دین او را قسط بندی می کند.
در صورتی که طرفین دادخواست طلاق بدهند وکیل ارومیه می تواند آنها را در شناسایی انواع مهریه کمک کند که عبارتند از :
1. مهرالمسمی: میزان مالی که درعقد نکاح از طرف زن و مرد یا شخص ثالث تعیین شده.
2. مهر المثل: اگر در زمان عقد نکاح مهریه تعیین نشده باشد زوجین پس از عقد می توانند با توافق مهریه را تعیین کنند. اما اگر نزدیکی واقع شده باشد دیگر با توافق نمی توانند مهریه تعیین کنند. بلکه با توجه وضع خانوادگی زوجه و شرایط فامیل ها و آشنایان زوجه مستحق اجرت المثل می باشد.
3. مهر المتعه: عقد نکاح واقع شده، مهریه تعیین نشده، هیچ گونه نزدیکی واقع نشده و مرد می خواهد همسر خود را طلاق دهد. در این صورت با توجه به وضع مالی زوج، زن مستحق مهرالمتعه می باشد.

وکیل مهریه در ارومیه

وکیل نفقه در ارومیه

وکیل نفقه در ارومیه

نفقه چیست؟ طبق قانون نفقه به همه نیازهای متناسب با وضعیت زن از قبیل خوراک، پوشاک، مسکن، اسباب اثاثیه منزل، هزینه بهداشت و درمان و داشتن خدمتکار در صورت عادت داشتن و یا احتیاج داشتن.
نکته بسیار مهمی که وکیل ارومیه باید به زوجین متذکر شود، اینکه در نفقه تمکن مرد شرط نیست یعنی بین فقیر و دارا فرقی نیست. همانگونه که زوج دارا باید حق همسر خود را پرداخت کند زوج فقیر هم در مقابل زوجه در قبال پرداخت نفقه اش مسئول است. حتی اگر زن تمکن مالی هم داشته باشد، باز این مهم بر عهده زوج می باشد.
البته وکیل نفقه باید طرفین را مستحضر سازد که نفقه فقط در ازدواج دایم محقق می شود. ولی در ازدواج موقت نفقه ای به زوجه تعلق نمی گیرد مگر اینکه ضمن عقد شرط شده باشد یا عقد بر مبنای آن واقع شده باشد.
وکیل نفقه در ارومیه بهتر است زوجین را آگاه کند که اگر چه مسکن هم جزء نفقه زن است اما این به این معنا نیست که حتما مسکن بنام زوجه باشد، بلکه مقصود همان استفاده و بهره برداری از مسکن است نه چیز دیگری.
نفقه حق مسلم زوجه است که پرداخت آن به عهده زوج (شوهر) می باشد. اگر مردی در صورت انجام تکالیف زناشویی زوجه باز هم از پرداخت نفقه خودداری کند، در این صورت وکیل ارومیه می تواند دادخواست عدم پرداخت نفقه را تقدیم دادگاه کند تا بعد از اثبات عدم پرداخت نفقه، زن بتواند از حق وکالت در طلاق استفاده کند.

وکیل ملکی در ارومیه

با توجه به تخصصی بودن موضوع املاک و کمبود اطلاعات حقوقی مردم، متاسفانه پرونده های مربوط به دعاوی ملکی یکی از موارد پر تکرار دادگاه ها می باشد. حساسیت موضوع هنگامی زیاد می شود که ارزش ملک بالا باشد و در صورت عدم توافق طرفین تنش بالا می رود. اینجاست که وکیل ملکی ارومیه به موضوع وارد می شود.

خصوصیات وکیل ملکی ارومیه

وکیل ملکی باید در زمینه ملک و املاک اطلاعات بالا و بروزی داشته باشد. البته داشتن بار حقوقی برای وکیل الزامی است ولی قطعا کافی نیست. یک وکیل خوب ملکی باید تجربه زیادی داشته باشد تا در صورت مواجهه با پرونده های مشابه، اطلاعات موردنیاز تاثیر گذار در روند پرونده و پیشگیری های لازم را انجام دهد. تخصص داشتن در دعاوی حقوقی و کیفری و مسئولیت پذیری از دیگر ویژگی های وکیل ملکی حرفه ای می باشد.
وکیل ملکی در ارومیه اطلاعات جامع و کاملی نسبت به قوانین ثبت اسناد و املاک دارد. وکیل ملکی در ارومیه بیشتر به دعاوی ملکی حقوقی و کیفری رسیدگی می کند.
با توجه به پیچیدگی دعاوی ملکی و تعدد قوانین مربوط به آنها، بهترین کار این است که در دعاوی ملکی به یک وکیل خوب در ارومیه مراجعه کرد.

وکیل ارومیه

اگر به مطالعه سایر موضوعات وکالت علاقمند هستید مطالب زیر را پیشنهاد می کنیم:

نتیجه گیری

در این مقاله سعی شد که با وکیل ارومیه و مسائل مرتبط با آن کاملا آشنا شوید و در حدی به سوالات پر تکرار شما پاسخ داده شود. ولی چنانچه در رابطه با دعاوی مختلف اعم از خانوادگی، ملکی، کیفری و… سوال یا مشکلی داشتید، من جعفر صادق دادگر وکیل پایه دادگستری به شما کمک می کنم. برای این کار کافیست از طرق فرم زیر درخواست مشاوره برای وکیل ارومیه دهید. تا در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس گرفته شود.