وکیل ملکی

وکیل ملکی

آنچه از وظایف وکیل ملکی نیاز است بدانید.

وکیل ملکی، وکیل حلال مشکلات املاک

قبل از مطالعه این مطلب پیشنهاد می شود تمامی نکات ضروری را با مطالعه موضوع وکیل بدانید.

وکیل ملکی کیست؟ چه زمانی به کمک او احتیاج داریم؟ تصور کنید زمینی دارید بعد از مدتی که به زمین و ملک خود مراجعه می کنید، میبینید که در زمین شما ساخت و سازی بدون اطلاع شما انجام می شود، چه می کنید؟ متاسفانه این موضوع را که اشاره کردم یک داستان نیست و مشکل بسیاری از افرادی است که مراجعه می کنند و درخواست مشاوره ملکی می کنند. به دلیل کثرت پرونده ها در دادگاه باید وکیل ملکی شما در رابطه با دعاوی ملکی اطلاعات کامل و بروز و نیز تجربه بالایی داشته باشد تا در مدت زمان کوتاهی به نتیجه برسید.
با توجه به اینکه مشکلات امور ملکی یکی از مسائل روزافزون امروزه می باشد و نیز دعاوی ملکی امری تخصصی است و نیاز به دانش و تجربه بالایی دارد بهتر است به متخصص امور ملکی مراجعه کنید. در اینجا پاره ای از اطلاعات درباره وکیل ملکی و اهمیت آن، دعاوی ملکی و… به شما ارائه کنم.

وکیل ملکی خوب

وکیل ملکی

علاوه بر مشکل شایعی که در پاراگراف اول به آن اشاره کردم، آیا می دانستید حدود 50 درصد پرونده های دادگستری مربوط به دعاوی ملکی است؟ و بدتر از آن پرونده های مروبط به دعاوی ملکی نسبت به سایر پرونده ها بسیار پیچیده و زمان بر هستند. راه حل چیست؟ راه حل مراجعه به وکیل ملکی است. کسی که بر امور و دعاوی ملکی اطلاعات کامل و تجربه بالایی دارد.

اهمیت وکیل ملکی

زمانی که یک مشکل ملکی بوجود آمده را فرض کنید. این موضوع را به دو روش اینکه خودتان به تنهایی و با مشورت با اطرافیان خود حل کنید و حالت دوم اینکه به شخص متخصص املاک محول کنید. قطعا در این صورت به اهمیت وکیل ملکی پی خواهید برد. در یکی از ضرب المثل فارسی اشاره می شود به اینکه کار را باید به کاردان سپرد. نه تنها در دعاوی ملکی بلکه در بسیاری از پرونده ها با یک تبصره و ماده و یا یک دلیل و مدرک کوچک، مسیر دادگاه عوض می شود. حساسیت موضوع را لمس کنید و برای کسب نتیجه بهتر، از همان ابتدای کار، از یک وکیل ملکی خوب مشاوره بگیرید.

وکیل دعاوی ملکی

دعاوی ملکی

دعاوی ملکی

در ایران با توجه به وضعیت اقتصادی عموم مردم و تورم موجود، خرید و فروش املاک از حساسیت بالایی برخورددار است. دعاوی ملکی همانطور که از نام آن نیز پیداست به دعاویی گفته می شود که مربوط به املاک می باشد
انواع دعاوی ملکی
در تقسیم بندی انواع دعاوی ملکی می توان به دو دسته زیر تقسیم کرد
1. دعاوی ملکی حقوقی
بطور کلی این دعاوی براساس ناآگاهی از قوانین و مقرارت صورت گرفته است و شخص مرتکب جرم نشده است. چندین مورد شایع در این به شرح زیر می باشد.
دعاوی مربوط به سرقفلی
تخلیه اماکن تجاری
تعدیل اجاره بها
دعاوی بین موجر و مستاجر
تخلیه اماکن تجاری
انتقال منافع از شخصی به شخص دیگر
تنظیم سند رسمی برای املاک
سایر دعاوی ملکی حقوقی

2. دعاوی ملکی کیفری
دقیقا نقطه مقابل دعاوی ملکی حقوقی می باشد و شامل موارد ارتکاب جرم در مورد املاک می باشد و شامل عدم آگاهی از قوانین و سهل انگاری نمی باشد.
کلاهبرداری در خرید و فروش املاک
جعل اسناد
خیانت در امانت
بدون مجوز تغییر کاربری زمین های کشاورزی
فروش غیر قانونی ملک شخصی به شخص دیگر
سایر دعاوی ملکی کیفری

وکیل متخصص املاک

همانطور که قبلا هم اشاره کردم وکیل متخصص ملک و املاک باید بار حقوقی بالا و مهمتر از آن تجربه زیادی داشته باشد. در همان ابتدای تنظیم دادخواست و جمع آوری ادله و مدرک موردنیاز پرونده، زمان مناسب ارائه آن، ارائه مدارکی که به نظر موکل شاید کم اهمیت باشد ولی در واقع مسیر دادگاه را عوض می کند. نکات پر پیچ و خمی که در سالیان سال با تجربه بدست آورده است را در اختیار شما قرار دهد. چه بسا تجاربی که در پرونده های مشابه قبل از شما اتفاق افتاده و شما با شرایط موجود نمی دانید که چه اتفاقی می افتد ولی در اینجا وکیل متخصص املاک با تجربه، با توجه به موارد مشابه قبلی که برایش اتفاق افتاده می داند که چه کار کند و به چه مدارکی برای پیروزی نیاز دارد.
موردی دیگر اینکه در بسیاری از موارد برای پرونده رای خلاف صادر شده و موکل از وضعیت موجود ناراضی و مایوس بود. ولی با درایت وکیل ملکی به رای صادره اعتراض و درخواست تجدید نظر کردند و در نهایت پرونده به نفع همان موکل مختومه شد.

وکیل متخصص املاک

وکیل ملکی در دعاوی خلع ید

در اینجا به بررسی بعضی دعاوی ملکی که بیشتر مردم در جامعه با آن درگیرند، می پردازیم. دعاوی خلع ید نیز یکی از این دعاوی می باشد، که در آن شخصی ملک غیرمنقول شما را اعم از زمین، آپارتمان، باغ و… را تصرف کرده است. شما هم از طریق دادگاه برای دعوای خلع ید اقدام کنید. شخص مالک نیز برای ادعای ماکیت خود باید سندی که مالکیت وی را ثابت کند، ارائه کند. تا الان همه چیز کاملا ساده است ولی اگر سند مالکیتی در دسترس نباشد چه کار باید کرد؟ یا اینکه شخص خریدار زمین را از غاصب خریده باشد در آنصورت مالکیت زمین برای چه کسی خواهد بود آخرین خریدار یا مالک اصلی که از همه چیز بی خبر است؟ اینجاست که باید از یک وکیل ملکی متخصص مشاوره گرفت.

وکیل ملکی در دعاوی خلع ید

وکیل ملکی در دعاوی ملک مشاع

منظور از ملک مشاع، ملکی است که چند مالک داشته باشد. هنگامی که تعدادی از مالکان زمین مشاع قصد فروش و یا اجاره ملک را داشته باشند و مابقی مالکان رضایتی برای این کار نداشته باشند. در اینجا نیز راه حل مشورت با وکیل ملکی خوب می باشد تا دادخواست فروش ملک مشاع را به دادگاه تقدیم کنند. در این روند بایستی به اداره ثبت مراجعه شده تا با کارشناس اداره ثبت قابلیت افراز ملک بررسی شود.

وکیل ملکی در دعاوی ملک

وکیل ملکی در حق شفعه

وکیل ملکی در دعاوی تخلیه

هر گاه دو نفر در ملکی شریک باشند و یکی از آن دو قصد فروش سهم خود از آن ملک را داشته باشد. شریک وی در آن ملک می تواند قیمتی را که وی قصد فروش آن را داشته به وی بپردازد. برای درک بهتر به این مثال توجه کنید: شخص A و شخص B در یک ملک با هم شریک هستند و شخص A با مبلغ X قصد فروش ملک به شخص C را دارد. حال شخص B با همان مبلغ X که مورد توافق شخص A و C می تواند سهم شخص A را بخرد. این حقی که شخص B دارد شفعه و خود شخص B که صاحب این حق است شفیع می گویند. بدیهی است که در عمل پیچیدگی های بیشتری وجود دارد و برای سهولت کا بهتر است که باید وکیل ملکی خوب در این مورد مشورت شود.

وکیل ملکی در دعاوی تخلیه

دعاوی تخلیه مربوط به دعاوی می باشد که صاحب ملک در ابتدا با رضایت خود ملک خود را به تصرف دیگری درآورده و بعد از سپری شدن مدتی خواهان تخلیه طرف مقابل می شود. که این موضوع طرح تخلیه می گویند و متاسفانه امروز مراجعین دعاوی تخلیه به وکیل ملکی کم نیست. موجر که ملک خود را به مستاجر اجاره می دهد بعد از تمام شدن مدت اجاره و یا سهل انگاری صورت گرفته از طرف مستاجر خواهان تخلیه ملک خود می شود. این مورد نیز مانند سایر موارد دعاوی ملکی پیچیدگی های خود را دارد و برای جلوگیری از ضایع شدن حق و حقوق طرفین و از صرف هزینه های بی مورد، مشاوره با وکیل ملکی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

وکیل ملکی در دعاوی تخلیه

اگر به مطالعه سایر موضوعات وکالت علاقمند هستید مطالب زیر را پیشنهاد می کنیم:

نتیجه گیری

با توجه به حساسیت پرونده های ملکی و ریسک بالای از دست دادن ملکی که مالکیت اصلی آن برای شماست و نیز تعدد بیشمار پرونده های دعاوی ملکی اعم از حقوقی و کیفری که منجر به اطاله دادرسی (شاید باورش برای افراد کم تجربه سخت باشد ولی گاها پرونده های ملکی به دلیل پیچیدگی ها و کمبود ادله تا چند سال طول می کشد) می شود. بهترین راه انتخاب وکیل ملکی خوب و باتجربه است که با دانش حقوقی و تجربه بالای خود در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند و ملکی را که مالک آن شما هستید را با سند و مدرک به شما برگرداند.
من جعفرصادق دادگر وکیل پایه دادگستری و متخصص در دعاوی ملکی از شما دعوت می کنم در صورتی که در رابطه با اموال غیرمنقول خود دچار مشکل یا سوال هستید از طریق فرم زیر درخواست مشاوره رایگان وکیل ملکی بفرمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

وکیل ملکی